آغاز ثبت نام هشتمین دوره مسابقات خلاقیت دانش آموزی «ابن سینا» مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

هشتمین دوره مسابقات خلاقیت دانش آموزی ابن سینا، توسط گروه دانشجویی کاشفان استعداد پرورشگران اندیشه ( کاپا) با حمایت بنیاد نخبگان استان فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اداره کل آموزش و پرورش استان فارس و بنیاد های نخبگان استانی استان های هدف، در سطح مدارس متوسطه استان های اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان و یزد (قطب جنوب) و البرز، تهران، قزوین، قم، گیلان و مازندران (قطب شمال) برگزار خواهد شد.

 

در دنیای امروز، خلاقیت یکی از ویژگی‌هایی است که نظام‌های تعلیم و تربیت به آن می‌پردازند و در کنار هوش، تفکر انتقادی، از ویژگی‌های اساسی و ممتاز انسان است و بدون شک فراهم کردن بستری مناسب جهت پرورش خلاقیت در دانش آموزان، تاثیر به سزایی در شکل گیری روحیه ی پرسشگری و حل مسئله در جامعه دارد.

برهمین اساس هشتمین دوره مسابقات خلاقیت دانش آموزی ابن سینا امسال توسط گروه دانشجویی کاپا (کاشفان استعداد، پرورشگران اندیشه) با هدف پرورش قدرت خلاقیت و افزایش فرهنگ کار تیمی میان دانش آموزان، در سطح مدارس دوره متوسطه استان های استان های اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان و یزد (قطب جنوب) و البرز، تهران، قزوین، قم، گیلان و مازندران (قطب شمال) برگزار خواهد شد.

 

دانش آموزان دوره متوسطه می توانند با تشکیل گروه های سه نفره تا تاریخ 12 آبان  ماه از طریق سامانه ی ثبت نام اینترنتی به آدرس kapa.sums.ac.ir اقدام به ثبت نام در این مسابقه نمایند.

گروه‌های ثبت‌نامی باید از یک واحد آموزشی باشند؛ ولی الزامی برای هم‌پایه و هم‌رشته بودن آن‌ها نیست. این مسابقه در سه مرحله برگزار خواهد شد. مرحله اول مسابقه به صورت غیر حضوری می باشد و سوالات به مدت دو هفته در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و آنان می بایست در این مدت با استفاده از هر منبع موجود که مهم ترین آن مغز خودشان می باشد نسبت به پاسخگویی اقدام نمایند پس از اتمام مرحله اول مسابقه از گروه های برتر در مرحله ی اول جهت شرکت در مرحله ی دوم که به صورت عملی در دو قطب شمال و جنوب کشور برگزار خواهد شد دعوت بعمل می آید. و پس از آن 20 تیم برگزیده از دو قطب شمال و جنوب برای مرحله سوم به شیراز دعوت خواهند شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این دوره‌ مسابقه و همچنین آگاهی از نحوه و شرایط ثبت نام به سایت kapa.sums.ac.ir مراجعه نمایید.