کارگاه نفوذ کلام برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

 

نفوذ کلام

نفوذ کلام و توانایی متقاعد کردن دیگران با هر موقعیت اجتماعی که داشته باشید می‌تواند در کار و زندگی تان حتی در دنیا تغییرات بزرگی ایجاد کند. مسلماً فردی که سخنور خوبی باشد نسبت به افراد دیگر پیشرفت بیشتری در جامعه، محیط کار و زندگی دارد. برای مثال در آموزش و سخنرانی‌های علمی‌برای ارتقای سطح کیفی تدریس که موجب ارتقا شغلی فرد می‌شود و یا بیان احساسات زوجین که باعث تحکیم خانواده می‌شود. بدین ترتیب به همت بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان کارگاه نیم روزه نفوذ کلام (سخنوری) در روز ۲٩ مرداد ماه ۱۳٩۶ توسط آرش آبسالان کارگردان و نویسنده رادیو و تلویزیون برگزار شد.

در ابتدای کارگاه آقای آبسالان تکنیک‌هایی را جهت برطرف کردن کم رویی در سخنوری آموزش داد. وی اهمیت نفوذ کلام را با مثالی از قرائت قرآن بدین‌گونه شرح داد: در باور ما مسلمانان هیچ کلامی ‌بالاتر از کلام وحی وجود ندارد بنابراین علت آنکه گاهاً آیات قرانی نمی‌تواند تاثیر گذار باشد صدای ناخوشایند قاری آن است. در حالیکه تلاوت قران با صدای استاد عبدالباسط می‌تواند هر غیرمسلمانی را مسلمان کند چرا که به عمق قلب‌ها نفوذ می‌کند.

آرش آبسالان پس از بررسی فیزیک صوت و تفاوت‌های میان فرکانس، شدت و طنین صوتی (رزونانس) به اختلال‌ها در ارسال پیام به عنوان عامل استرس‌زا  در ارائه سخنرانی اشاره کرد. وی معتقد است استرس، خلاء توانایی، آرامش و دانش افراد است و جهت جلوگیری از این عامل مخرب یک مدرس یا سخنران باید به عنوان فرستنده پیام، علاوه بر برطرف نمودن بقیه مشکلات، چهار ویژگی تنفس، صدا، بیان و گفتار را نیز در خود پرورش دهد.

وی در ادامه از اهمیت رزونانس صدا در بهبود نفوذ کلام و تاثیر معجزه آسای آن بر احساس و روح افراد صحبت کرده و اظهار داشت رزوناس و طنین صدای شما در سخنرانی  از آنچه که می‌خواهید بگویید مهم تر می‌باشد پس یک سخنران خوب باید جهت اثرگذاری بیشتر بر شنونده‌ها، ‌هارمونی را در صدای خود رعایت کند.

در پایان کارگاه آرش آبسالان به عنوان حسن ختام با بیان اینکه واژه‌ها کدهای ارتباطی هستند ولی ابزار اثرگذاری نیستند رزونانس و طنین صدا را به عنوان ابزار اثرگذاری معرفی نموده و افزود صدا آینه‌ی درون شماست و شخصیت شما را نشان می‌دهد پس تلاش کنید با صدا زندگی کنید.

گالری تصاویر: